Curling Centre Office Open August 15th

Welcome Back!  The Board of Directors and I look forward to seeing you at Registration on August 24th, and look forward to another awesome year of curling. Robyn Parkes, … [more]

Curling Centre Office Open August 15th Curling Centre Office Open August 15th

Langley Curling Teams Sweep up at the Curl BC Awards Night

Curl BC announced 2016 Annual Award winners at the annual event held June 11, 2016.   Team of the Year - Team TardiSkip- Tyler Tardi Third- Daniel Wenzek Second… [more]

Langley Curling Teams Sweep up at the Curl BC Awards Night Langley Curling Teams Sweep up at the Curl BC Awards Night

Registration August 24th

Registration Seniors: 1:00 pm All other leagues: 7:30 pm… [more]

Registration August 24th Registration August 24th

Lepine Team Wins Gold at 2016 BC Master Women’s Curling Championship

Karen Lepine's Cloverdale/Langley rink will return to the Canadian championship after they triumphed at the 2016 BC Master Women’s Curling Championship in Abbotsford. … [more]

Lepine Team Wins Gold at 2016 BC Master Women’s Curling Championship Lepine Team Wins Gold at 2016 BC Master Women’s Curling Championship

Canadian Gold Medalists – 2016 Youth Olympics in Lillehammer, Norway

Left to right: Sterling Middleton, Karlee Burgess, Tyler Tardi, Mary Fay… [more]

Canadian Gold Medalists – 2016 Youth Olympics in Lillehammer, Norway Canadian Gold Medalists - 2016 Youth Olympics in Lillehammer, Norway

Team BC at the Canadian Women’s Masters Curling Championship

Team BC for the Canadian Womens Masters Curling Championship – Skip Karen Lepine,  Diane Foster, Susan Beuk and Donna Christian.    

Practice Times

Practice Times: Club Closed – No More Practice                    

Team Jarvos wins Bronze at the Master Women’s Provincial Playdowns

Skip Diane Jarvos, 3rd Connie Stunden, 2nd Claire Morrison and lead Linda Palm won Bronze at the Masters Women’s Provincial Playdowns in Abbotsford.

Team Lepine…Pacific Coast Masters Curling Association Winners

Skip Karen Lepine and the team – Diane Jarvos, Claire Morrison, Leigh Lonsbery and Agnus Sigurdson

Guys and Dolls 2nd Half Winners

Skip (spare Bill Medlock) for Gino Russo 3rd Shirley Kerry 2nd Garry Styan Lead Janice Kelly